Звіт директора школи

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Відділ освіти Городоцької районної

державної адміністрації Львівської області

Монастирецька загальноосвітня школа І - ІІ ступенів 22345047

З в і т

директора школи про свою

діяльність перед педагогічним

колективом та громадськістю села

за період 2019 - 2020 н.р.

Директор школи

Л.Я.Байцар

М о н а с т и р е ц ь - 2020

І. Створення і реалізація плану розвитку школи.

Згідно наказу № 240 Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації від 24.05.2006 року дирекція загальноосвітньої школи проводить щорічний звіт перед трудовим колективом, батьками та громадськістю.

Монастирецька загальноосвітня школа І - ІІ ступенів забезпечує охоплення навчальним процесом дітей сіл Монастирець та Поляна. В селі Тершаків діти шкільного віку не проживають. В селі Мости діти шкільного віку , як правило, навчаються в Новосільській ЗОШ І - ІІ ступенів.

Навчально-виховний процес в Монастирецькій ЗОШ І - ІІ ступенів здійснюється у відповідності до державного замовлення та програм, затверджених Міністерством освіти і науки України. Вже другий рік педколектив працює за програмою «Нова українська школа» (НУШ). Крім цього вчителі школи у своїй роботі керується планом роботи школи на навчальний рік; тематичним плануванням для кожного предмету у всіх класах; планами гурткової роботи.

По мікрорайону школи, а це села: Монастирець, Тершаків, Мости та Поляна , всі діти охоплені навчально-виховним процесом, починаючи з шестирічного віку. А з 2011 року Монастирецька школа охопила навчанням дітей п'ятирічного віку.

На даний момент в школі навчається 27 учнів. У 2020 - 2021 н. р. навчатиметься орієнтовно 30 учнів. В перспективі чисельність учнів у школі буде в межах 25-30 осіб.

Випускники школи всі продовжують навчання. Вони здобувають середню освіту у школах І-ІІІ ступенів (як правило у Березецькій ЗОШ, Комарнівській ЗОШ), в ліцеях, училищах, коледжах Львова та Дрогобича.

Педагогічний колектив Монастирецької ЗОШ І-ІІ ступенів разом із профспілковою організацією школи працює над проблемою підвищення ефективності і якості уроку, використанням його можливостей для навчання і виховання учнів та удосконалення навчального процесу на основі впровадження досягнень педагогічної науки і передового досвіду кращих вчителів району, області, України. В школі було багато зроблено за минулий навчальний рік для відродження і розвитку національних традицій української школи.

Педколектив школи у тісному зв'язку з радою школи та громадськістю села постійно активно працює для збереження учнівського контингенту.

Школа несла відповідальність перед суспільством за реалізацію прав особистості на освіту, протидію боулінгу, за якісне засвоєння школярами навчального матеріалу, відповідно до рівня обов'язкових вимог освіти.

ІІ. Інноваційні підходи до управлінської діяльності.

Дирекція школи постійно інформує педагогічних працівників про провідні інноваційні технології в навчально-виховному процесі в середовищі педагогів району, області, України та світу.

Вчителям, які вивчають передовий педагогічний досвід, надається один день в тижні без уроків - методичний день для поїздок в інші школи, бібліотеки, книгарні.

З 2009 року в школі села Монастирець в 9 класі був запроваджений новий урок - урок інформатики для виконання державної програми по впровадженню цифрових інформаційних технологій. На даний час інформатику вивчають всі учні 2 - 9 класів. На даний час в школі є в наявності 8 сучасних стаціонарних комп'ютерів, якими активно користуються на уроках всі учні та практично всі вчителі школи, серед яких найбільше - учитель інформатики Кость О.Я., вчитель початкових класів Кормило О.Л. та вчитель географії Байцар Л.Я.

До нової етики стосунків у школі можна віднести високу довіру та співпрацю між директором та педагогічним колективом школи. Вже багато років завдяки сприятливому мікроклімату в педагогічному колективі відсутні будь-які серйозні конфлікти, як міжособистісні, так і колективні. За останній навчальний рік на ім'я директора школи, чи в будь - які адміністративні органи не поступала жодна скарга.

Що до державно-громадської форми управління, то в школі функціонує рада школи, опікунська рада, батьківський комітет. Всі громадські об'єднання тісно співпрацюють із педколективом та дирекцією школи:

  • допомагали у будівництві внутрішнього санвузла;
  • надають допомогу, як матеріальну так і організаційну при ремонті школи;
  • допомагали з придбанням побутових приладів та матеріалів;
  • приймають участь у вирішенні різноманітних проблем із шкільного життя.

На території мікрорайону школи функціонує одне невелике підприємство ССГ ТзОВ «Дністер». Керівництвом даного підприємства надано в цьому навчальному році безкоштовну транспортну допомогу при перевезенні меблів із реорганізованої Мостівської школи І ступеня та придбано кондитерські подарунки на День святого Миколая.

Місцевий сільський голова - Федишин Надія Михайлівна, котра одночасно являється головою опікунської ради школи, цікавиться життям школи, надає моральну підтримку педагогічному колективу та батьківському комітету школи.

В цьому навальному році відділом освіти для подачі води в санвузол школи був придбаний глибинний насос .

Маємо налагоджені партнерські відносини із найближчими школами села Нове Село, села Березець, села Переможне та міста Комарного.

На рівні області, чи зарубіжжя постійних налагоджених зв'язків немає. Проте шкільний екологічний гурток під керівництвом вчителя Кормило Оксани Любомирівни підтримує тісні зв'язки із Канівським орнітологічним заповідником по програмі «Моніторинг за популяцією білого лелеки», який школа веде вже понад 30 років.

ІІІ. Персональний внесок керівника у підвищення

навчально- виховного процесу

Дирекція школи постійно веде облік дітей на території обслуговування Монастирецької сільської ради. Діти беруться на облік починаючи від народження та з 3 річного віку, щоб жодна дитина не залишилася неохопленою навчанням.

На даний час всі діти шкільного віку, які проживають на території Монастирецької сільської ради, охоплені навчальним процесом. Це діти, яким на перше вересня виповнилося 6 років і до 18-річного віку вони навчаються в школах та інших навчальних закладах для здобуття повної середньої освіти. За наполяганням окремих батьків у перший клас можуть бути зараховані діти 5-ти річного віку але яким до 31 грудня поточного року виповняється 6 років. Практика показує, що лише окремі першокласники такого віку справляються із навчальною програмою. Тому дирекція школи і учителі початкових класів не рекомендують перевантажувати дітей ранньою навчальною діяльністю. Проте затримувати у розвитку окремих обдарованих дітей, які прогресують не по роках - теж недоцільно.

Випускники школи за останніх 3 роки на 100% охоплені всеобучем і здобувають середню освіту в школах І-ІІІ ступенів, училищах, коледжах.

В Монастирецькій ЗОШ І-ІІ ступенів школярі навчаються успішно.

Із 27 учнів (оцінюються - 23):

- на 10-12 балів закінчили навчальний рік - 5 учнів (18%) мин. рік - 5 (13%);

- на 7-9 балів закінчили навчальний рік - 10 учнів (37%), мин. рік -13 (44%);

- на 4-6 балів закінчили навчальний рік - 7 учнів (30 %), мин. рік - 10(41%).

І тільки 1 учень навчається з окремих предметів на початковому рівні це-4%, мин. рік - 1 ( 3%).

Дирекція школи два рази в рік проводить моніторингове дослідження досягнень учнів на кінець І-го і ІІ-го семестрів з основних предметів у вигляді директорських контрольних робіт. В поточному навчальному році моніторинг після ІІ семестру не проводився у зв'язку з карантином covid - 19 Найкращі знання учні показали з географії та біології, найгірші - з математики.

В школі вже 13 років проводиться конкурс між учнями 5-9 класів на номінацію «Учень року» (за щотижневими підсумками - «Учень тижня школи»). «Учнем тижня школи» вважається той, хто протягом тижня з 5-ти найкращих оцінок набрав найбільше балів. А «Учнем року» стає той школяр у якого найбільше тижневих перемог. На урочистій лінійці «останнього дзвоника» переможець отримує від директора школи цінний приз (за кошти меценатів або переважно власні кошти директора школи) та грамоту. Цього навчального року претендентом на перемогу є Гординька Діана учениця 9-го класу

Такі заходи стимулюють більшість учнів до здорової конкуренції і успішного навчання. Так наша випускниця Боднар Вероніка, яка була «учнем року» школи, здобула 4 призові місця на олімпіаді ІІ рівня серед школярів району і зараз навчається у Львівському Національному Університеті ім. Д.Галицького на 1 курсі .

В школі на належному рівні організована і виховна робота. У відповідності до річного плану школи і оприлюдненого графіку виховних заходів (концертів, виступів, святкувань, урочистих лінійок, ранків), відзначаються державні та основні релігійні свята, історичні дати.

Крім цього під керівництвом директора школи класними керівниками школи складаються виховні плани для кожного класу окремо, згідно яких здійснюється спільна робота по формуванню особистості кожного школяра.

З метою формування в учнів високих духовних та людських якостей, котрі базуються на основах християнської моралі за бажанням батьків у 3- 4 класах в школі читається предмет християнська етика.

В позаурочний час учні школи мають можливість займатися в пришкільних гуртках: «екологічний», «шаховий» та «образотворчого мистецтва». Гуртківці «екологічного» гуртка майже щороку займають призові місця в проєктах району, та області, а також і на всеукраїнських конкурсах юних екологів.

Учнівське самоврядування в школі організоване, але воно недостатньо дієве. Можливо, на дієвість учнівського самоврядування впливає низька наповнюваність класів. Серед учнів є свої лідери, але і вони потребують конкуренції, якої в нас не достатньо.

ІV. Роль керівника навчального закладу у професійному розвитку, підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів

Для удосконалення професійних навичок учителів в школі організована методична робота. Активно працює два методичних об'єднання (природничо-математичне та початкових класів). Всі вчителі школи залучені до роботи міжшкільних предметних методоб'єднань при Переможненському шкільному окрузі та районних методичних об'єднаннях вчителів географії, фізичної культури, музики, трудового навчання, християнської етики.

Щороку директор школи відвідує уроки учителів та обговорює з ними проблемні моменти, які виникають під час навчання. Директор є висококваліфікованим фахівцем - «спеціаліст вищої категорії», «старший учитель», він допомагає вчителям підвищувати свій методичний рівень.

Крім цього в школі організоване взаємовідвідування уроків між вчителями. На педагогічних радах, на нарадах при директорі вчителі надають поради колегам, висловлюють своє судження і бачення з найрізноманітніших проблем виховного процесу.

Для створення належного психологічного клімату в педколективі профспілкова організація школи ( голова - Войтів Леся Михайлівна) разом з дирекцією урочисто вітають працівників з днем народження. Спільно в колективі відзначаються інші святкові та пам'ятні дати.

Директор школи слідкує за вчасним проходженням вчителями курсів підвищення кваліфікації та черговою атестацію для встановлення чи підтвердження кваліфікаційної категорії і педагогічного звання один раз на 5 років.

На даний момент у школі працює 13 педагогів, 1 - бакалавр, а решту всі кваліфіковані спеціалісти з вищою освітою :

3 - вищої категорії

7 - першої категорії

2 - другої категорії

1 - бакалавр.

2 учителі мають педагогічне звання «Старший учитель»

V. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я учнів та педагогічних працівників

З метою формування культури здоров'я у середовищі учнів в школі проводяться уроки з основ здоров'я. На задовільному рівні проводяться уроки з фізичної культури. В класних керівників розроблені заходи по формуванню в учнів навиків здорового способу життя. Учні активно приймають участь у спортивних змаганнях, як шкільних, так і міжшкільних. Цього року шахова команда школи (Івасечко Софія - 9 кл., Тимців Віталій - 8 кл., Бокало Святослав - 8 кл.) вже вдруге (2018, 2020 р.р.) виборола звання чемпіона Городоцького району серед шкіл І - ІІ ступенів

Через малу кількість школярів в закладі не проводиться гаряче харчування. Діти з малозабезпечених сімей (котрі мають необхідні документи) харчуються в шкільній їдальні за державний кошт буфетною продукцією, а решта учнів (за власні кошти). Вартість обіду державі обходиться в суму 20 грн. на одного учня. За готівку можна купити булочку, печиво, чай, сік і т.п. (таких учнів у нас харчується постійно до 10 чоловік).

Медичне обслуговування учнів і педагогічних працівників здійснюється у відповідності до складених графіків медичними установами м. Городка, м. Комарна та Новосільської лікарської амбулаторії разом з місцевим фельдшером.

Цього літа у 2020 році, як і минулі роки, до початку навчального року батьки повинні привести на медичний огляд всіх школярів щоб отримати дозвіл для занять на уроках фізкультури на загальних підставах чи у медичних групах.

Кожного року до 1 вересня всі працівники школи отримують дозвіл про допуск до роботи після пройденого медичного огляду в медичних установах району.

В школі сиріт ні напівсиріт немає. Один учень виховується в неповній сім'ї.

Батьківський комітет школи щороку розділяв кошти із фонду всеобучу для напівсиріт і малозабезпечених школярів. В поточному навчальному році відділом освіти Городоцької РДА не було виділено грошей по даній статті через недостатнє фінансування освіти в цілому (в останнє - 8 років тому назад було виділено 600 грн.). Про те що було придбано на отримані кошти із фонду всеобучу кожна матір звітувала перед директором школи , а директор - перед відділом освіти району.

В 2018 - 2019 н.р. були приписи від держслужб по питаннях пожежної безпеки з приводу недотримання всіх необхідних вимог. Щоб ліквідувати всі недоліки необхідні досить значні кошти, котрих в районі не вистачало. Проте цього року з бюджету освіти було виділено близько 200 000 грн. За ці кошти - оброблені всі дерев'яні конструкції горища та сходи, встановлено евакуаційний вихід, обладнано пожежною автоматичною сигналізацією приміщення школи, майстерні та бібліотеки, доповнено матеріалами пожежні щити та забезпечено вогнегасниками на 100%.

З метою попередження правопорушень серед неповнолітніх в школі проводяться під час класних виховних годин відповідні заходи та 2 рази на рік навчальні евакуації.

В грудні 2019 р. (та було заплановано на квітень 2020 року) в школі проводилися тижневики правових знань. Вже багато років жоден наш школяр не вчиняв правопорушень. Це тішить, що наші діти ростуть законослухняними громадянами.

Ми належимо до вісімки шкіл району з 30 у яких протягом року жоден учень травм не отримував. Під час епідемії грипу учні Монастирецької ЗОШ майже всі перехворіли і був оголошений тижневий карантин у лютому місяці 2020 р. З 12 березня і до кінця 2019 - 2020 навчального року оголошений карантин в зв'язку з поширенням нової вірусної інфекції covid - 19.

Для збереження здоров'я школярів у школі завершено будівництво внутрішнього санвузла з опаленням, теплою водою, відповідною вентиляцією.

Умови доступності для навчання осіб з ООП відсутні (плануємо зробити)

Окремих учнів з малозабезпечених та багатодітних сімей відділ освіти може забезпечити путівками у відпочинкові табори. Проте, вже двічі в останній момент діти відмовлялися їхати відпочивати без батьків. Окремі батьки самостійно оздоровлюють своїх дітей разом із сім'єю.

Вчителі школи мають можливість поправити своє здоров'я у відповідності до поданих заяв у місті-курорті Трускавці в освітянському профілакторії «Пролісок». Вартість 12 денного відпочинку - орієнтовно 6 000 грн. .

Отримуючи відпускні гроші, кожен вчитель ще одержує державну допомогу на оздоровлення в розмірі одного посадового окладу.

VI. Роль керівника у зміцненні навчально -матеріальної бази

Для зміцнення матеріальної бази школи потрібні численні кошти. Та все ж школа забезпечена сучасними стаціонарними комп'ютерами (1 комп'ютер на 3 учнів , тоді як у школах району 5-8 учнів на один комп'ютер). Протягом 2019 і першої половини 2020 років в школі було зроблено чимало: у школі повноцінно працює система ІНТЕРНЕТ, що дозволяє якісно підвищити рівень подачі нового матеріалу на уроках, завезено 6 нових учнівських столів і крісел для 8 класу, замінено на кращі дві учнівські класні дошки, замінено на нові 7 дверних замків, відремонтовано поточним ремонтом всі шкільні навчальні приміщення. Відчутна допомога надається школі батьками. Майже 100% матеріалів для ремонту класних кімнат минулого року було придбано батьками (на суму близько 2 240 грн.), які допомогли також і відремонтувати класні приміщення. Решту ремонту школи виконували працівники школи.

Завдяки коштам виділених державою на розвиток НУШ придбано різноманітне шкільне приладдя, карти, телурій, найсучасніший компас, ігровий матеріал «ЛЕГО» і т.п., а також для уроків трудового навчання електролобзик.

Вперше за багато років школа може використовувати у роботі електродриль, шуруповерт, кутову шліфувальну машину (болгарка) і інше.

VII. Аналіз звернень громадян з питань діяльності начального закладу

В школі ведеться книга реєстрації звернень.

За звітний період письмових скарг на ім'я директора школи не поступало.

На всі усні звернення від вчителів, учнів чи батьків дирекція реагує миттєво.

Заяви про надання відпусток працівникам школи зберігаються в особових справах. Чергові відпустки надаються, як правило, в літній період.

VIII. Реагування керівника на зауваження та пропозиції викладені батьківським комітетом,

радою та піклувальною радою, батьками, представниками інших органів громадського

самоврядування

Письмових зауважень та пропозицій від батьківського комітету, ради та піклувальної ради школи, органів самоврядування до директора школи за звітний період не надходило.

25.05.2020 р.

Директор школи                 Л.Я. Байцар

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати